Brandy

 • Nazwa brandy pochodzi od holenderskiego słowa brandewijn (tak w średniowieczu nazywano palone wino). Brandy może być destylowana również z wina owocowego, wówczas jednak powinna być odpowiednio oznaczona, np. Cherry Brandy – brandy wiśniowa itp.

 • Metaxa
  1293536318_Metaxa.jpg

  Metaxa jest odmianą brandy z domieszką wina. Pochodzi z wysp Samos i Lemnos. Wzbogaca się ją ekstraktem z ziół, wśród których znaleźć można m.in. anyż. Prawdopodobnie jednym ze składników są też płatki róż. Swój aromat zapewnia leżakowanie w wiekowych, dębowych beczkach przez co najmniej 3 lata.

 • Napoleon Le Cuvier
  1293536298_le_curvier.jpg

  Harmonijny smak, delikatny, emanujący wonią suszonych owoców aromat oraz ciemno-złocista barwa, to efekt wielomiesięcznego procesu leżakowania w dębowych kufach. kartonik z dwoma kieliszkami

 • Napoleon Le Chevalier Hair
  1293536256_napoleon2.jpg

  Doskonała kompozycja starannie dobranych i uszlachetnionych destylatów winnych: 3-letnich i 1-rocznych.
  Harmonijny smak, delikatny, emanujący wonią suszonych owoców aromat oraz ciemno-złocista barwa.

 • St Remy
  1293536214_st_remy.jpg

  ST Remy to wybitna francuska brandy, o bogatym i długo dojrzewającym smaku. To także niezwykle finezyjna kompozycja ośmiu rodzajów destylatów z winogron, które dojrzewają trzy lata, z czego 12 miesięcy spędzają w małych, 200-litrowych dębowych beczkach.

 • Stock 84
  1293536197_stock84.jpg

  Stock 84 jest jedną z najczęściej sprzedawanych brandy na świecie. Dostępna niemal na wszystkich rynkach światowych, posiada walory smakowe, które poza starym kontynentem docenili również m. in. mieszkańcy Kanady, USA, Japonii i Tanzanii. Znana i ceniona od ponad stu dwudziestu lat, cieszy się w Polsce ogromną popularnością.

 • Napoleon Les Armes
  1293536172_les_armes.jpg

  Harmonijny smak, delikatny, emanujący wonią suszonych owoców aromat oraz ciemno-złocista barwa, to efekt wielomiesięcznego procesu leżakowania w dębowych kufach.

 • Pliska
  1293536132_pliska.jpg

  Wysokoprocentowa brandy wyprodukowna wg klasycznej technologii ze starych winnych destylatów, które odleżały 8 lat w dębowych beczkach. Bardzo dobrze znana marka na polskim rynku.